Czego nie robić z informacjami znalezionymi w sieci?

 

tabletki powlekane Adartrel mają mały rozmiar

Poprzednio sporządziłem listę dotyczącą tego, w jaki sposób postępować z informacjami znalezionymi w sieci. Poniżej zamieszczam (niekompletny oczywiście) spis niewłaściwych zwyczajów przejawianych przez niektórych pacjentów:

  • Nie wykorzystuj całego spotkania z lekarzem do przedstawiania informacji znalezionych w internecie. Nie jesteś na sympozjum naukowym – znalazłeś się tutaj w zupełnie innym celu. Lekarz powinien oceniać twoje problemy zdrowotne, nie informacje, które znalazłeś w sieci.
  • Nie zakładaj, że internet „wie” znacznie lepiej od twojego lekarza. Nawet jeżeli to prawda (a tyczy się to przecież większej ilości branż) postawienie sprawy w ten sposób może nadwerężyć twoją relację z lekarzem. Pamiętaj, że podważanie kompetencji lekarza nie jest najlepszym sposobem na rozpoczęcie współpracy.
  • Nie drukuj materiałów znalezionych w sieci. Przeciętny czas wizyty nie pozwala na uważną lekturę dostarczanych materiałów. Staraj się zreferować (uporządkować) interesujące ciebie wyniki badań, jeżeli lekarz zainteresuje się nimi, poprosi ciebie o przesłanie informacji pocztą mailową lub wskazanie adresu URL.